יצירה זוגית D.I.Y

1לפני כשנתיים, קיבלתי תמונה בווטס אפ של שולחן כתיבה ושידת שרטוטים ישנה מהטכניון, שכדאי שאמהר להגיע ולקחת, לפני שייעלמו . (תודה, שגיא והילה) .זו הייתה, כמובן, אהבה ממבט ראשון . השידה והשולחן נאספו כעבור מספר ימים  והובאו אחר כבוד לביתנו. השידה התמקמה בנישה בחדר השינה שלנו, אך על מנת להכניס אותה לשם- נדרשנו לקצר אותה ולפרק את 2 מגירות העליונות .

על מיקום השידה ושיפוץ השולחן ארחיב בפעם אחרת ואתמקד בגורלן של 2 המגירות הנותרות. היו לי מספר רעיונות אפשריים לניצול המגירות , אבל אף אחד מהן לא צעק בקול רם :"כן כן, זה ב ד י ו ק מה שאת צריכה לעשות אתנו ". לכן עטפתי ואחסנתי אותן,   ועשיתי משהו מאוד לא אופייני לי – חיכיתי בסבלנות ליום שבו  תידלק בראשי הנורה המתאימה שתאיר לי את ייעודן האמיתי.

הרגע הזה הגיע לבסוף, כאשר הגלגלים בשולחן הסלוני שלנו התחילו להתפרק. האפשרות הראשונה הייתה לשפץ את השולחן הישן. השנייה הייתה לרכוש שולחן חדש, והשלישית  (והמנצחת ) – ליצור שולחן סלוני מהמגירות הגדולות והיפות, שמחכות כל כך בשקט, עטופות,  בפינה.

הצטיידנו ביום חופש זוגי ( מומלץ!) , השראה וחדוות יצירה , 4 גלגלים חדשים , קרשים פשוטים , שאריות בדים, משייפת , דבק נגרים, מברגה וברגים ויצאנו לדרך :

בשלב הראשון – החלטנו לשייף את המגירות ולהבהיר אותן. הצבע המקורי שלהן אמנם משתלב נהדר בחדר השינה אך לא בסלון: השיוף הבהיר את החזית ,עידן  והחליק אותה וחשף גוון גולמי ויפהפה של העץ.

 

 

234

 תמונה ימנית: השלב הבא היה הכנת מסגרת מקרשים , שבהמשך תחובר אל המגירה התחתונה ואליה יחוברו הגלגלים

תמונה אמצעית: הצמדנו את 2 המגירות זו לזו, באמצעות  דבק נגרים, ברגים ופיסות עץ קטנטנות לפילוס בנקודת המפגש ביניהן

תמונה שמאלית: כעת, הגיע רגע מהנה במיוחד עבורי, שבו עבדתי ויצרתי  באמת , ולא רק תפקדתי על תקן מנהלת עבודה ומקבלת החלטות שמתעדת את בן זוגה עובד –  ועטפתי בבדים את המשטח של המגירה העליונה מבין ה- 2. לא הונצחתי בעדשת המצלמה  מדביקה את הבדים אז  תצטרכו להאמין לי. זה היה כיף !מתוך ערימת שאריות הבדים שלי  בחרתי בבד אפור מנוקד בלבן ובבד אפור מפוספס , שמשתלבים נפלא עם עיצוב הבית שלנו וגווני הסלון .

לאחר חיבור המסגרת למגירה התחתונה, הצמדנו  לה "רגליים"  עשויות אף הן קרשים . גיל ניסר חורים מרובעים ב 2 המגירות , דרכם הושחלו  הרגליים , שנגמרו מספר סנטימטרים מעל לפני המגירה העליונה, על מנת שכאשר נניח עליהן את מגירת הדפוס האהובה עליי,( אותה רכשתי מהחנות "מפעם" בחיפה – עינת וגבי, אתן כאן ? ) , היא תיראה כמרחפת באוויר . וכך היה :

6

 הגיע שלב חיבור הגלגלים (האדומים !)  למסגרת התחתונה שנבנתה מקרשים

 7

רגע לפני שהכנסנו את השולחן בגאון הביתה, החזרנו את הידיות ומסגרות התוויות אותן פירקנו לפני השיוף

 

והנה השולחן שלנו, עומד במלוא הדרו בסלון. אני אוהבת  להניח במגירת הדפוס חפצים בגדלים  יפים שאינם שבירים, כך שהילדים  יכולים לשחק בהם בחופשיות, תחתיות סרוגות לכוסות וערימה מתחלפת של  ספרי עיצוב לקריאה ועיון בזמן רביצה על הספה.

8

9

 

יום חופש זוגי , מהנה ויצירתי, השקעה כספית של  120ש"ח עבור גלגלים  עם מעצור, והנה הוא !  השולחן הסלוני החדש שלנו.  .

 

 

 

 

 

6 thoughts on “יצירה זוגית D.I.Y

  1. טוב, זה מהמם ברמות ואין מצב שהייתי עושה דבר כזה גם בעשר שנים. לא אמיתית את. כנראה סוג של פיה בתחפושת 🦄

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *