עיצוב חדרי רחצה- חלק ב'

בפוסט הקודם סיפרתי לכם בהרחבה על עיצוב חדר הרחצה של 4 הבנים של הדס ויואב. בנוסף לחדר הרחצה הנ"ל, כלל  השיפוץ גם את שירותי האורחים וחדר הרחצה של ההורים – עליו אני רוצה לספר לכם היום.

חדר הרחצה של ההורים הוא בעל מידות צנועות, אך העדפנו שלא להרחיב אותו ולשנות את מידותיו ממספר שיקולים . בנוסף, מיקום הכלים הלבנים והמקלחון בחלל היו נכונים והגיוניים בעיניי, כך שלמעשה מדובר בפרויקט שממחיש כיצד ניתן לבצע שינוי של ממש גם ללא שבירת קירות וללא שינוי מיקום נקודות אינסטלציה : הכנת תכניות עבודה ופריסות מדויקות  , שילוב  חומרים מעניין והרמוני, תכנון נגרות קפדני התפור למידות החדר, נגיעות צבע עדינות וסטיילינג כמובן- יכולים לחולל מהפך!

בגלל שאני ממש גרועה בדחיית סיפוקים, אני מתחילה דווקא מתמונות "לפני" ו"אחרי" , (פשוט כבר להוטה להראות לכם את התוצאה הסופית ):

8
כך הוא נראה לפני השיפוץ צפוף, מיושן, ללא אחסון מספק, עם בעיות רטיבות, מתקן מגבות שאינו ממוקם נכון ובקבוקי סבון ושמפו שהונחו על מיכל ההדחה של האסלה מפאת חוסר המקום.

 

2
וכך הוא נראה היום. או : "טא דם!"

נכון שכשאתם גוללים את התמונה למעלה אתם מבינים בדיוק למה אני מתכוונת ב"שינוי של ממש " ?

נחזור להתחלה- ניגשתי לעבודה :  שרטטתי את תכנית הבנייה , האינסטלציה והחשמל. הוספתי קיר נמוך המפריד בין המקלחון לאסלה, וספסל ישיבה בנוי וצף במקלחון. (פתרונות פרקטיים ועיצוביים כאחד, אוהבת את אלה המשלבים בין השניים!)

כאמור, את החומרים בחרנו ב"רצף" : הריצוף הוא אותו ריצוף דמוי פרקט שנבחר לחדר הרחצה של הילדים, וכך גם חיפוי הקירות הלבן . שני אלה יחד מעניקים בסיס נקי וניטרלי  לאריח מגוון ומעניין אותו אהבה הדס במיוחד. (תנו לי לקוח שנדלק על אריח מסוים ומיד אתכנן סביבו חדר רחצה שלם ! )ויחד עם זאת, התוספת לחיפוי ולריצוף היא שהופכת את שני חדרי הרחצה לשונים זה מזה : בעוד שבחדר הרחצה של הבנים עשינו שימוש באריחי זכוכית בגווני הכחול והטורקיז, וגם בארון הנגרות, ליצירת אווירה מרעננת ואוורירית – בחדר הרחצה של ההורים שאפנו למראה אלגנטי ומהודר .  סולם הצבעים שנבחר כולל לבן, חום-שוקולד, גווני קפה אפרפרים בהירים ונגיעות מוזהבות.

בשרטוט הפריסות, שמתי דגש על שילוב האריח המיוחד שלנו באופן כזה שיבלוט בחלל ויעניק לו עניין וצבע, (אך באופן נעים ולא מאולץ או דומיננטי מדי), והחלטתי לשבץ אותו בחלק הבנוי והמובלט מאחורי האסלה התלויה ובספסל הישיבה הצף שבמקלחון:

12

טיפ : כאשר אתם מתכננים לשפץ חדר רחצה, אל תוותרו על שלב שרטוט הפריסות. מדובר בשלב משמעותי וחשוב שממחיש לרצף במדויק היכן יונח אריח שלם והיכן יתבצע חיתוך, לאיזה גובה יגיע חיפוי הקיר, היכן לשבץ שטיח, אריח מיוחד או שונה במידה, טקסטורה או גוון.

 

7
בחירה באריח המשלב מרקמים, צבעים וחלוקה מעניינת לחיפוי ספסל הישיבה במקלחון ומאחורי האסלה.

 

3

 

לאחר מכן התפניתי לתכנון הנגרות. כפי שציינתי מדובר  בחדר צנוע מידות יחסית, ובשלב מוקדם מאוד בתכנון החדר החלטתי להוסיף לארון הכיור 2 יחידות אחסון תלויות – מעל ארון הכיור הותקנה יחידה ארוכה וצרה, ברוחב הארון, שהחזית שלה היא מראה.

מעל לאסלה הותקנה יחידה רוחבית . הגוון שנבחר לארונות הוא גוון נעים ואהוב עליי מאוד -מוקה בהיר מאוד  שקיימת בו מידה של אפרפרות.

וזו התוצאה הסופית :
9

 

 

4
ארון תלוי עם חזית מראה ולידו ארון תלוי עם חזית בגוון קפה בהיר ועדין. ארון הכיור משמש כסל כביסה. 3 פרטי נגרות המאחסנים בתוכם את כל הדרוש מבלי להעמיס את החלל.

 

6

 

5

 

האתגר שעמד בפניי בעיצוב חדר הרחצה הזה- הוא ליצור חלל נעים ומפנק, שמשלב בין הצרכים של בעלי הבית לחוויית התרגעות ושלווה אמיתית, ממש כמו שתיארתי לכם בתחילתו של פרק א' בפוסט .

אז איך אני יודעת שהצלחתי ? גיליתי לכם את התשובה כבר בפוסט הקודם, על הפגישות הכיפיות שלי עם הדס בשבילי היישוב. אם פספסתם אתם מוזמנים לקרוא ולגלות 🙂

וגם…… גם בזכות העובדה שהדס פנתה אליי כעבור שנה וחצי בבקשה לעצב עבורם מטבח חדש ועל תכנונו אני שוקדת בימים אלו ממש.

מבטיחה להמשיך ולעדכן, ובינתיים רק ארמוז לכם שבהחלט יש למה לחכות, או כמו שהדס אומרת- "יהיה לוהט" !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6 thoughts on “עיצוב חדרי רחצה- חלק ב'

 1. בהחלט מהפך! טא-דם! כמו קוסמת עם חן כישרון וטוב -טעם כל מה שנוגעת בו הופך למושלם! מושלם עבורנו!
  אכן לקח לי קצת זמן עד שמצאתי את האחד-ה אריח -זה זה שנדלקתי עליו…עברנו על כל המבחר לפחות פעמיים וגם זה נעשה בשקט ורוגע. נינוחות ושלווה. בלי ללחוץ ובלי לנסות לשכנע… (וגם זה ממש לא ברור מאליו…) ברגע שנמצא ה"אחד", שירי עיצבה סביבו בקלילות בפשטות וביופי את חדר הרחצה המושלם. מושלם בשבילנו. קומפקטי אך פרקטי נעים ורגוע. כייף לא נורמלי.
  אכן מהפך! תענוג יום יומי.
  אז כן-עיצוב המטבח בפתח. ההתרגשות בשיאה. יש למה לצפות!

  1. הדס, איזו תגובה מרגשת. קראתי פעמיים………ובטוח שאקרא שוב ושוב.
   תודה על כל המילים החמות והמחממות, זה גם לא מובן מאליו לזכות בלקוחות כל כך נאמנים ומפרגנים.
   אני נהנית מכל שנייה של עיצוב המטבח ( השונה מהמטבחים האחרים שעיצבתי בשנים האחרונות) , בזכות הפתיחות , הזרימה וההקשבה שלך שגם הם לא מובנים מאליהם לרגע !

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *